Strona główna
PolskiEnglish
Wydawnictwo PARADYGMAT

Wydawnictwo PARADYGMAT publikuje książki naukowe i popularnonaukowe z dziedziny psychologii. Naszym celem jest udostępnianie czytelnikom dorobku i najnowszych osiągnięć tej dyscypliny nauki do wykorzystania ich w pracy zawodowej: działalności naukowo-badawczej, edukacji studentów i uczestników szkoleń, udzielaniu profesjonalnej pomocy psychologicznej.

Pozostawiając upowszechnianie psychologicznych zaleceń „jak żyć” innym, pragniemy popularyzować psychologiczną wiedzę opartą na danych naukowych.

Chcemy również wnieść pewien wkład w paradygmat języka polskiej psychologii – uczestnicząc we współpracy z ekspertami w tworzeniu standardów terminologicznych i przykładając szczególną wagę do opracowania redakcyjnego publikacji w trosce o poprawność językową oraz czytelność zawartych w nich treści.

Wydawnictwo PARADYGMAT powstało w 2008 roku w Warszawie. Powołała je do życia Fundacja Altkom Akademia, działająca przy Altkom Akademii – największej polskiej firmie prowadzącej edukację informatyczną i biznesową.